Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

MOCNie od dziś wiadomo, że  miesiąc kwiecień ze zdrowia słynie! Doskonale o tym pamiętają uczniowie z klasy II a uczestniczący w programie „Śniadanie daje moc”,  w którym organizatorzy zachęcają dorosłych i ich pociechy do dbałości o swoje zdrowie. Ideą przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwiększenie świadomości znaczenia zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Program ma także na celu  obniżanie poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

 Uczniowie z klasy II a  podjęli wyzwanie realizując program, któremu towarzyszy zdrowy styl życia i promocja zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Na zajęciach przygotowywali pyszne posiłki i z chęcią je konsumowali. Oprócz doskonałej zabawy towarzyszyła im dbałość o estetykę i bogactwo produktów.

 Uczniowie  doskonale wiedzą, że od tego, co zjedzą rano na śniadanie, zależy, jak będzie wyglądał  ich cały dzień! Ten pierwszy posiłek dostarcza energii  przede wszystkim do nauki oraz pracy, a także do zabawy. Ważne jest zatem,  aby dobrze skomponowany poranny posiłek zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze a przy tym był smaczny i kolorowy oraz co istotne bogaty w witaminy i minerały.

Jak zachęcić dzieci do jedzenia śniadania  – to proste! Zadbajmy o to aby:

  •  uczestniczyły w przygotowywaniu śniadania,  
  •  jedzmy wspólnie przy stole
  • dostarczajmy duży  wybór produktów
  • zachęcajmy a nie zmuszajmy do jedzenia
  • zapraszajmy do towarzystwa przy stole ulubioną zabawkę
  • WYŁĄCZAJMY telewizor!!!!!

 Zapraszamy wszystkich zarówno uczniów jaki  i rodziców  oraz nauczycieli do odwiedzania strony  http://www.sniadaniedajemoc.pl oraz do obejrzenia prezentacji ŚNIADANIE DAJE MOC

Katarzyna Kurek-Brzyk

 

Share This
Skip to content