Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ciekawe książki do poczytania. Warto wiedzieć, warto poczytać!

Wybraliśmy dla was pozycje, które was rozbawią, zaskoczą, nauczą i będą trzymały w napięciu do ostatniej strony. Polecane przez nas książki to nowości dobrze nam znanych autorów, jak i głośnych debiutantów. Poznaj świetne tytuły! Zachęcamy do czytania 🙂

Sześć tomów powieści o Duni

Dunia, a właściwie Daniela, to bohaterka powieściowej serii autorstwa Rose Lagercranz. Dziewczynka, która właśnie rozpoczyna naukę w szkole, stara się skupiać na pozytywnych stronach rzeczywistości, chociaż nie ma idealnego życia. Choćby dlatego, że jej mama nie żyje. Albo dlatego, że jej najlepsza przyjaciółka wyprowadza się do innego miasta.  Niektóre okropne dziewczyny próbują jej w szkole dokuczać…

Życie Duni składa się z przeplatających się sekwencji pozytywnych i negatywnych wydarzeń. Dunia popełnia czasem błędy, niekiedy ponoszą ją emocje, zdarza się, że czuje się nierozumiana, a nawet ucieka z domu. Bohaterka radzi sobie najlepiej, jak potrafi, z wszystkimi przeciwnościami losu, ale jej największą bronią jest pozytywne myślenie. Kiedy nie może zasnąć, wyobraża sobie wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. Okazuje się, że było ich mnóstwo!

Wydawnictwo Zakamarki wydało sześć tomów powieści o Duni.

 

Pomóż Lassemu i Mai odczytać zaszyfrowane wiadomości szajki złodziei i ujawnić plan włamań w Valleby, aby ostrzec mieszkańców i uchronić ich przed kradzieżami. Po rozwiązaniu każdego zadania przyklej u dołu strony diament ze środka książki.

Diamentowa księga pełna jest detektywistycznych zagadek, rebusów i łamigłówek. A wszystko w świetnej oprawie ilustratorskiej Heleny Willis – w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem jego mieszkańców. Znajdziesz tu również naklejki z bohaterami serii “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

lubimyczytac.pl

Przemoc. Podręcznik przetrwania dla Nastolatków

  • Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej? Strach przed jej eskalacją powstrzymuje wiele osób od szukania pomocy.
  • Ta książka to pomocna dłoń osoby, która przetrwała trudne lata prześladowania w szkole, a teraz postanowiła pomóc innym. Aija pisze, jak poradzić sobie z nękaniem i internetowym hejtem. Pokazuje również, jak skutecznie poprosić o pomoc, aby przestać w samotności zmagać się z prześladowaniem.

Na zawsze Milena

Dawid i Milena są parą. Lecz pewnego dnia Milena przestaje zauważać Dawida. Unika go. Dawid zaczyna wątpić, czy istnieje miłość na zawsze. Bo dlaczego jego rodzice się rozwiedli? I dlaczego Milena nie chce z nim rozmawiać?

Ciekawe opowiadanie o pierwszych nieporozumieniach w relacjach damsko-męskich i o tym, jak ważna jest rozmowa. Na poważnie i z humorem z perspektywy 9-10-letniego chłopca.

lubimyczytac.pl

Kultura daje nura, kiedy nie wiecie, jak się zachować w INTERNECIE

Co zrobić, by nie zagubić się w sieci, i w jaki sposób zadbać, by KULTURA przez nasze zachowanie nie dała nura?Podpowiedzą wam to Tosia i Kuba (oraz pewien domowy… dinozaur), którzy na swojej skórze przekonali się,jak się kończą historie z dzwoniącym telefonem w kinie czy nielegalnym ściąganiem filmów z sieci.Oni wiedzą już, jak poradzić sobie z hejterami i że internetowe znajomości należy zawierać bardzo ostrożnie.

Dzięki tej książce dowiesz się (między innymi):
* dlaczego w internecie należy chronić swoje dane osobowe,
* kiedy nie wypada pisać SMS-ów i rozmawiać przez telefon,
* dlaczego do sieci nie wrzuca się zdjęć innych osób bez pytania,
* że hejt jest niedopuszczalny.

Władze szkoły

Dyrektor - Grażyna Szulc
Wicedyrektor - Joanna Walkowiak
Wicedyrektor - Katarzyna Ciechańska
Wicedyrektor - Sebastian Szaferski

Rada rodziców

Przewodnicząca - Karolina Karłowska
Zastępca przewodniczącego - Anna Grabowska
Skarbnik - Anna Matulewicz-Wójcik
Sekretarz - Agnieszka Czubala

Dane teleadresowe

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
ul. Poznańska 37,
64-330 Opalenica

Deklaracja dostępności

Kontakt e-mail

Sekretariat
kontakt(at)spopalenica.pl

Rada Rodziców
radarodzicow(at)spopalenica.pl

Problemy techniczne
pomoc(at)spopalenica.pl

Share This
Skip to content