Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

My, potomkowie Powstańców Wielkopolskich

Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Niepodległości oraz rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym celu przygotowali spektakl, przedstawiający gorący czas z grudnia 1918 roku i odtworzyli w kilku odsłonach, także na dużej scenie Centrum Kultury i Biblioteki w Opalenicy, wydarzenia powstańcze, mające miejsce na ziemi opalenickiej, w wyniku których nasze tereny zostały przyłączone do Polski.

W przedstawieniu udział wzięło sześćdziesięcioro uczniów z klas ósmych, siódmych, piątych i drugich. Autorkami scenariusza i reżyserii były panie: Danuta Żybura-Jarosz, Agnieszka Chwalińska, Mariola Borowiak i Katarzyna Król. Zdjęcia do prezentacji przygotowały panie-Monika Garczarek i Hanna Gmerek. O oprawę plastyczną zadbała pani Małgorzata Koszuta. Przygotowaniem śpiewu zajęły się panie-Joanna Majewska i Natalia Kroma. Montaż zdjęć przygotował Mateusz Jarosz, a obsługę techniczną przeprowadzili pan Patryk Łągwa, pan Sebastian Szaferski i pan Szymon Kandulski z CKiB.

Dyrekcja wraz z autorkami przedstawienia szczególne podziękowania pragną złożyć panu dr. Bogumiłowi Wojcieszakowi za przekazane materiały faktograficzne i konsultację naukową, pani Zygfrydzie Szumińskiej za wzbogacenie scenografii namalowanym przez siebie obrazem z wizerunkiem przedwojennego, opalenickiego ratusza oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniowskich strojów.

Władze szkoły

Dyrektor - Grażyna Szulc
Wicedyrektor - Joanna Walkowiak
Wicedyrektor - Katarzyna Ciechańska
Wicedyrektor - Sebastian Szaferski

Rada rodziców

Przewodnicząca - Karolina Karłowska
Zastępca przewodniczącego - Anna Grabowska
Skarbnik - Anna Matulewicz-Wójcik
Sekretarz - Agnieszka Czubala

Dane teleadresowe

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
ul. Poznańska 37,
64-330 Opalenica

Deklaracja dostępności

Kontakt e-mail

Sekretariat
kontakt(at)spopalenica.pl

Rada Rodziców
radarodzicow(at)spopalenica.pl

Problemy techniczne
pomoc(at)spopalenica.pl

Share This
Skip to content