Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 5 czerwca 2024 odbył się w Szkole Podstawowej w Opalenicy II Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy ”Magia Obliczeń”.
W konkursie wzięły udział zespoły składające się z uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Dakowach Mokrych, Porażynie, Urbanowie i Opalenicy. Uczestnicy konkursu, rozwiązując zadania konkursowe, musieli wykazać się wiedzą z matematyki, geografii, chemii oraz sprawnością rachunkową. Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem, czas przeznaczony na poszczególne etapy konkursu był przez wszystkie zespoły w pełni wykorzystany, co świadczy o tym, że przygotowane zadania były dla nich niemałym wyzwaniem. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu zadań zamkniętych w teście indywidualnym. W drugiej części zespoły trzyosobowe zmagały się z zadaniami otwartymi z matematyki, geografii i chemii.
Pierwsze miejsce w II Gminnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym zajęła Szkoła Podstawowa w Opalenicy, drugie szkoła z Porażyna, a na trzecim miejscu uplasowała się szkoła z Dakowych Mokrych.

Najwyższe wyniki uzyskały zespoły w składzie :
I miejsce, uczniowie ze SP z Opalenicy: Zuzanna Jankowska, Wiktoria Poźniak i Borys Kubiak
II miejsce, uczniowie ze SP Z Porażyna: Maria Konieczna, Karolina Kornosz i Kamil Hasik
III miejsce, uczniowie ze SP z Opalenicy: Gabriela Fertig ,Oliwia Zdziarska i Aleksander Sękowski .

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Każda ze szkół biorących udział w konkursie otrzymała grę planszową do świetlicy szkolnej.

Share This
Skip to content