Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek 16 IV 2018 r. na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski opublikowano wyniki etapu rejonowego XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się tydzień wcześniej w pięciu placówkach oświatowych naszego regionu. Organizowany jest on przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną  oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Do ostatniego już etapu -wojewódzkiego zakwalifikowali się wszyscy trzej reprezentanci naszej szkoły, a zarazem jedyni przedstawiciele powiatu nowotomyskiego:

  • Ksawery Kotwica kl.5c
  • Antoni Pewiński 5c
  • Jakub Adamczak kl. 6c

Chłopcy są już finalistami XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, a mają jeszcze szansę  walczyć w czerwcu  o tytuł laureata.

  Przed młodymi regionalistami ponad miesiąc intensywnych przygotowań do dalszych zmagań. Warto dodać, że Ksawery to zeszłoroczny finalista, a Antek i Kuba w poprzedniej edycji uzyskali tytuł  laureata szczebla wojewódzkiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Hanna Gmerek

Share This
Skip to content