Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pobyt uczniów z kl.3b  z wychowawczynią Marią Skibą i kl. 3h  z wychowawczynią Dorotą Kaczmarek na „Zielonej Szkole” w DWD we Wroniawach w dniach 23-25 listopada 2017 r. był dla nich dobrą „szkołą życia”, gdyż po raz pierwszy byli z całą klasą poza domem bez rodziców. Tu dzieci z przyjemnością uczyły się i aktywnie wypoczywały, „by ciało było zdrowe, a dusza spokojna”.

Uczniowie mieli okazję poznać historię pałacu, w którym mieszkali, uczyli się zasad pracy w grupie, pełnienia ról społecznych, samoobsługi. Uczestniczyli w zajęciach programowych i edukacyjnych w pałacu i otaczającym go parku.  Odbyli  wycieczkę autokarową do Wolsztyna i Rakoniewic, gdzie zwiedzili Muzeum Pożarnictwa , Skansen  Budownictwa Zachodniej Wlkp. oraz Muzeum Parowozów .Podczas dyskoteki andrzejkowej odbywało się wiele wróżb, które poruszyły wyobraźnię dziecięcą.

W dniu odjazdu każdy uczestnik otrzymał  płytę ze zdjęciami z pobytu oraz dyplom za udział w konkursach: plastycznym, wiedzowym, sportowym i czystości. Podczas wspólnych zabaw zacieśniły się więzi koleżeńskie i  integracja klas.

Wspólny pobyt uczniów w ODW zostanie w ich pamięci na wiele lat.

 Maria Skiba, Dorota Kaczmarek

Share This
Skip to content