Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Poniedziałek 13 listopada na długo pozostanie w pamięci uczniów klas IB, IC i IF oraz III C, IIID i IIIE, którzy uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu będącym ciekawym rozwiązaniem dydaktycznym. Zajęcia z zakresu historii przeprowadzone przez Bractwo KERIN i opracowywane przez historyków z uwzględnieniem wymagań aktualnej podstawy programowej pozwoliły zapoznać uczniów  z określoną wiedzą poprzez ciekawą i humorystyczną opowieść. Efektywna lekcja poprzez interakcję wzbudziła spore zainteresowanie wśród przybyłych. Dzieci  konstruktywnie uczestniczyły, doświadczały i kreowały przekazywaną rzeczywistość. Młodzi odbiorcy odgrywali różnorakie role, dzięki czemu miały niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz zapoznania się z orężem różnych epok. Należy podkreślić, iż wszystkie wykorzystywane  eksponaty są wiernymi replikami historycznych oryginałów.

Jesteśmy przekonani, iż widzowie zostali zainspirowani pasją historyczną i sprowokowani zainteresowaniem przeszłością, a co za tym idzie także patriotyzmem.

Katarzyna Kurek-Brzyk

Share This
Skip to content