Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach od 2 do 10 października została zorganizowana zbiórka karmy dla psów ze Schroniska „Zwierzakowo” w  Posadówku.

Psy i koty oswojone przez człowieka często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem, wręcz odwrotnie, są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która  się nie pojawia. Taki jest los wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasz pupil ma wszystko, czego potrzebuje.

Pieski w schronisku  w Posadówku czekają na adopcję. Najstarszy  ma 14 lat, został znaleziony na ulicy. Każde zwierzę ma tu swoją historię. We wrześniu do adopcji zostało oddanych 11 psów. Ale jeszcze wiele czeka, może właśnie na Ciebie.

Dzięki waszej hojności w  naszej szkole udało się zebrać  118 kg karmy suchej,  65 kg karmy w puszkach i saszetkach  oraz koce, ręczniki,  miski,   obroże, smycz.  Łącznie  zebraliśmy 183 kg  karmy. Dzięki Burmistrzowi Opalenicy  uczniowie i organizatorzy dostarczyli karmę do schroniska  samochodem Urzędu Miejskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom  za udział  w akcji.

Organizatorzy: Elżbieta Kaczmarek, Teresa Łysiak, Mirosława Kałek, Monika Garczarek, Ewa Łysiak – Tupalska

Share This
Skip to content