Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Niesamowitym wydarzeniem dla uczniów klasy 3g był trzydniowy pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach koło Wolsztyna. Trzecioklasiści z wychowawcą Dorotą Król w dniach 23 – 25 stycznia przebywali w ramach ,,Zielonej Szkoły” w pałacu położonym na terenie malowniczego parku. Zamiast nauki w szkolnej ławce zdobywali umiejętności w zakresie: zakładania pościeli, sprzątania pokoi, ścielenia łóżek, odpowiedniego do pory roku i zajęć ubioru. Uczyli się zaradności, samodzielności oraz odpowiedzialności. Mieli okazję zwiedzić Muzeum Pożarnictwa, Przyrodnicze w Rakoniewicach, Skansen Budownictwa Ludowego oraz Muzeum Kolejnictwa w Wolsztynie.Oprócz spacerów na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu i jazdy na sankach, poznali historię 200 – letniego pałacu.Obejrzeli część budynku, w którym mieszkał z rodziną hrabia Adam Gajewski – właściciel majątku.Brali udział w różnorodnych quizach i konkursach: plastycznym, przyrodniczym, sportowym, muzycznym i wiedzy o pałacu. Każdy uczestnik miał możliwość wykazania się i otrzymał pamiątkowy dyplom. Kolejną atrakcją turnusu była dyskoteka oraz wieczór filmowy.Humory dopisywały dzięki świetnej organizacji oraz opiece wychowawców. Szczególne podziękowania należą się paniom kucharkom za smaczne i zdrowe posiłki, które dawały energię na cały dzień.
Podsumowując trzydniowy pobyt, cytuję słowa piosenki ,,To nic, że to tylko Wroniawy. Nie Sopot, Riwiera też nie. Lecz dzieją się tu różne sprawy, bo wracać tu każdy chce”.Refren piosenki oddaje klimat i atmosferę miejsca. Trzecioklasiści uśmiechnięci, a co najważniejsze zadowoleni z głową pełną wrażeń, nowych doświadczeń i umiejętności wrócili do Opalenicy. Na miejscu z utęsknieniem czekali już rodzice.

Wychowawca Dorota Król

Share This
Skip to content