Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 23 listopada 2016 roku uczniowie klas 6c i 6e wraz z opiekunami panią Marzeną Michalską, Kingą Komorowską, Honoratą Niewiadomską i Moniką Kaminiarz udali się do Poznania. Celem wjazdu był udział w dwóch zajęciach edukacyjnych pt” Dawno temu w grodzie” i „ Miejscy projektanci” przygotowanym przez kompetentnych pracowników muzeum „ Brama Poznań” .

Wyjazd nasz jednak rozpoczęliśmy od projekcji filmu pt: „ Zaczarowane zwierzęta i jak je znaleźć”. Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ była to jedna z najnowszych i najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Po wyjściu z sali kinowej byliśmy oszołomieni i pod wielkim wrażeniem tej produkcji.

Następnie udaliśmy się na zajęcia edukacyjne do nowoczesnego obiektu położonego na Ostrowie Tumskim. W muzeum tym uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach. Najbardziej podobała nam się możliwość wchodzenia do szklanych komór pod makieta grodu, szukania historycznych miejsc i oglądania jak to kiedyś mieszkali ludzie i książęta. Kolejnym interesującym wyzwaniem była zabawa parateatralna, podczas której musieliśmy wcielić się w postacie z dawnego grodu. Mieliśmy także okazję do kształtowania umiejętności planowania i myślenia przestrzennego uczestnicząc w warsztatach z projektowania i gospodarowania terenu.

Amelia Michalak 6e

Share This
Skip to content