Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

52         Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły w dniu 28 kwietnia 2016r. wzięli udział w XI edycji Turnieju Matematycznego „Piramida” organizowanym przez Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu dla szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego.

W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło 10 trzyosobowych zespołów, które reprezentowały szkoły z Borui Kościelnej, Lwówka, Michorzewa, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Porażyna, Przyprostyni, Rudnik, Wąsowa i Zbąszynia.

Naszą szkołę reprezentowały:

  • Amelia Łopata z klasy 6b,
  • Ewelina Stachowiak z klasy 6b,
  • Julia Stefańska z klasy 6d.

Tegorocznym zmaganiom młodych matematyków towarzyszyła myśl Roberta Recorde’a: „Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, która wywodzi się z matematyki”.

W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test konkursowy, który składał się z 12 zadań zamkniętych i 3 zadań otwartych, za które mogli maksymalnie uzyskać po 27 punktów.

Po krótkiej przerwie uczestnicy w ciągu 30 minut rozwiązywali również indywidualnie test przygotowany na iPadach w aplikacji Socrative. Ta część konkursu była dla uczniów niewątpliwie najatrakcyjniejsza.

Każda drużyna łącznie z obu części konkursu mogła maksymalnie zdobyć 171 punktów.

Na sześć możliwych do zdobycia zwycięskich PIRAMID nasze uczennice przywiozły do Opalenicy aż trzy, zdobywając odpowiednio:

I miejsce w klasyfikacji zespołowej,

w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce zdobyła Julia Stefańska z kl. 6d,

II miejsce zdobyła Amelia Łopata z kl. 6b.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszego zespołu matematyków, serdecznie dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej niełatwej, ale niezwykle pięknej i szlachetnej dziedzinie nauki, jaką jest  M A T E M A T Y K A.

Share This
Skip to content