Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

25 kwietnia w Nowym Tomyślu odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w którym reprezentująca szkołę drużyna w składzie: Martyna Cecuła, Paulina Czysz, Ewelina Stachowiak, Wiktor Kozal i Kacper Kozal, zajęła III miejsce. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ponadto turniej ma inspirować uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz popularyzować rower jako środek transportu, a także rekreacji i sportu.

Podczas zmagań turniejowych każdy uczestnik eliminacji odpowiadał na pytania testowe, wykonał zadanie praktyczne z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej (prosty opatrunek) oraz udzielał odpowiedzi ustnej na pytanie z przepisów ruchu drogowego, natomiast jeden reprezentant drużyny pokonał trudne przeszkody podczas jazdy sprawnościowej rowerem po przygotowanym przez policjantów torze. Drużynie i opiekunom serdecznie gratulujemy!

 

Share This
Skip to content