Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA12 listopada w naszej szkole został rozegrany etap szkolny XVII Gminnego Konkursu Wiedzy Religijnej. Konkurs ten jest stałym elementem odbywających się w naszym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej. W bieżącym roku tematem konkursu były Dzieje Apostolskie, rozdziały od 13 do 20. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Celem etapu szkolnego było wyłonienie dziesięciu reprezentantów naszej szkoły do udziału w etapie gminnym. Uczniowie którzy uzyskali największą ilość punktówi przeszli do następnego etapu konkursu to:

Zuzanna Marchewka 6a, Zofia Marchewka 5b, Emilia Adamczak 5b, Julia Stefańska 6d, Amelia Łopata 6b, Maksymilian Zięba 5e, Marianna Dach 5b, Dobrosława Ganda 5b, Igor Kaczmarek 4a, Franciszek Marcinkowski 4a.

Nasi uczniowie przystąpili do kolejnego etapu rozgrywek konkursowych 17 listopada w Gimnazjum w Opalenicy. Oprócz uczniów z naszej szkoły na poziomie szkół podstawowych brały udział szkoły z Porażyna – Jastrzębnik, Kopanek, Rudnik, Urbanowa i Daków Mokrych.

Najlepsze wyniki naszych uczniów to:

II miejsce: Julia Stefańska

III miejsce: Zuzanna Marchewka

IV miejsce: Zofia Marchewka

Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście odbywają się w drugiej połowie listopada, a Uroczystość Chrystusa Króla, czyli niedziela kończąca rok liturgiczny jest zawsze w nie wpleciona.

W tym roku uczniowie naszej szkoły w szczególny sposób włączyli się w przeżywanie tego święta i pod opieką katechetek: Honoraty Niewiadomskiej i Renaty Kaczmarek przygotowali przedstawienie pod tytułem: „Jałmużna”, którego scenariusz opiera się na podstawie opowiadania B. Ferrero o tym samym tytule. Spektakl wskazał aktorom i widzom, jak przykazanie miłości powinniśmy realizować w codziennym życiu, jeżeli Jezus Chrystus rzeczywiście króluje w naszych sercach.

Prezentacja odbyła się w sobotę, 21 listopada w kościele pod wezwaniem św. Mateusza o godz. 18.00. Na scenie wystąpili następujący uczniowie:

Z klasy 4d: Tomasz Andrzejewski, Aleksandra Brychcy, Wiktoria Konieczna, Nikola Miller, Zofia Kałek

Z klasy 5b: Zofia Marchewka, Dobrosława Ganda, Maria Karłowska, Marianna Dach

Z klasy 5e: Krystian Kaminiarz, Kacper Czepczyński, Jakub Szukała, Amelia Michalak

Z klasy 5a: Jędrzej Skorliński

 

 

Share This
Skip to content