Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W związku z tym wydarzeniem grupa 0b, 0c gościła panią Annę Stopierzyńską – Breń mamę Kornelii, która na co dzień zajmuje się ochroną środowiska. Pani Ania przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat odpadów i segregacji śmieci, uświadomiła jak ważne jest dbanie o naszą planetę od najmłodszych lat, zaczynając od własnego podwórka. W ciekawy sposób zaprezentowała rodzaje pojemników na odpady, a zadaniem dzieci było posegregowanie śmieci i wrzucenie do właściwego pojemnika. Na koniec spotkania dzieci odpowiadały na pytania związane z właściwą segregacją odpadów. Każde dziecko otrzymało od pani Ani pamiątkowy dyplom za zdobycie wiedzy o segregacji odpadami oraz zakładkę z kolorowymi karteczkami. Grupy otrzymały grę planszową,, Akcja Segregacja’’, która będzie poszerzała kompetencje zdobyte podczas zajęć.
Dziękujemy pani Ani za wizytę, umiejętne przekazanie istotnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska oraz upominki dla dzieci.

Share This
Skip to content