Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Klasa  1a,  pod opieką wychowawczyni pani Pauliny Piechowiak, omawiała niedawno fascynującą lekturę pt. „Niesamowite przygody 10 skarpetek” Justyny Bednarek, z wykorzystaniem drewnianego teatrzyku Kamishibai.
Na początku każde dziecko wybrało jedną ze skarpetek z opowiadania i stworzyło jej wizerunek za pomocą dowolnej techniki plastycznej na papierze wielkości kartki A3.  Niektóre dzieci korzystały z farb, inne z kolorowych materiałów, a jeszcze inne z wełny, plasteliny, czy kolorowej bibuły. Ta część zajęć pozwoliła dzieciom na wyrażenie swojej kreatywności i przedstawienie skarpetek zgodnie z własnymi wyobrażeniami.
Po ukończeniu prac plastycznych, dzieci z niecierpliwością oczekiwały na moment, gdy będą mogły opowiedzieć historię swojej skarpetki.  Uczniowie z przejęciem opowiadali niezwykłe przygody, a wykorzystanie drewnianego teatrzyku sprawiło, że anegdoty stały się dla młodych widzów jeszcze bardziej atrakcyjne i angażujące.
Cała lekcja była doskonałą okazją do integracji w grupie, rozwijania wyobraźni  oraz zdolności artystycznych. Dzieci nie tylko ćwiczyły umiejętność opowiadania, ale również uczyły się słuchania i szacunku dla pracy kolegów.
Ponieważ magiczny teatrzyk Kamishibai uatrakcyjnił czas w szkole, przyniósł wiele radości i pozwolił dzieciom wyrazić swoją kreatywność w niezwykły sposób, z pewnością będzie jeszcze nie raz wykorzystywany na zajęciach.

Share This
Skip to content