Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

18 października 2023 roku, grupa dzieci z klasy 1a i 1e wraz z wychowawczyniami panią Pauliną Piechowiak oraz panią Agnieszką Zdartą-Sobisiak, miały okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do Starej Chaty Kowala w malowniczej wiosce Kluczewo. Wizyta ta była nie tylko rozrywką, ale również wyjątkową okazją do poznania tradycji wiejskiego życia i rzemiosła, jakim jest kowalstwo.
Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy serdecznie przywitani przez właścicieli ciepłymi jeszcze rogalikami i gorącą herbatą. Tak rozpoczęliśmy naszą przygodę. Przede wszystkim dzieci mogły z bliska poznać zwierzęta hodowane na tej farmie. Króliki, krowa i kozy były ogromną atrakcją, a możliwość ich głaskania sprawiła ogromną radość najmłodszym uczestnikom wycieczki.
Następnie przeszliśmy do warsztatu kowala, gdzie dzieci mogły dowiedzieć się więcej o jego zawodzie. Kowal opowiedział nam o swojej pracy i zademonstrował, jak wykuwa podkowę dla konia. Było to fascynujące doświadczenie.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na zabawę. Atrakcją była przejażdżka na platformie ciągniętej przez traktor , a także zabawy na wiejskim podwórku. Właściciele starej chaty przygotowali ognisko, na którym mogliśmy smażyć kiełbaski.
Wizyta w Starej Chacie Kowala w Kluczewie była niezwykle pouczająca i atrakcyjna dla dzieci. Dzięki niej mogliśmy lepiej zrozumieć tradycje wiejskiego życia i dowiedzieć się, jak wiele pracy i umiejętności wymaga zawód kowala. To również doskonała okazja do bliższego kontaktu z przyrodą i zwierzętami. Wszystkie dzieci wróciły do domu z uśmiechem na twarzy i wieloma nowymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję do powtórzenia takich wypraw w przyszłości.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Share This
Skip to content