Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

7 czerwca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy odbył się II Gminny Festiwal Pięknego Czytania zorganizowany przez panią Paulinę Piechowiak i Monikę Kasperczak. W auli przy ul Farnej gościliśmy reprezentantów klas 2 wraz z wychowawcami i opiekunami ze szkół podstawowych z Porażyna, Rudnik, Daków Mokrych i Opalenicy.

Jury, w składzie: wicedyrektor pani Joanna Walkowiak, pani Ewa Grabowska z CKiB oraz pani bibliotekarka Karolina Mądra, z wielką uwagą przysłuchiwały się młodym czytelnikom, zwracając uwagę w szczególności na dykcję, płynność i bezbłędność czytania, pauzowanie, modulację głosu i jego natężenie oraz ogólne wrażenie.

Komisja jednogłośnie wyłoniła mistrza pięknego czytania. Został nim Mikołaj Kapała ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy, który skradł jej serca, prezentując fragment książki Astrid Lindgren pt. „Przygody dzieci ulicy Awanturników”. II miejsce zajęła Helena Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej w Porażynie, przedstawiając „Buty” – „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci” autorstwa Grzegorza Kasdepke. III miejsce przyznano Marii Jadowskiej, również ze Szkoły Podstawowej w Porażynie. Dziewczynka przeczytała fragment „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” Clive Staples Lewis. Wyróżniono także Zuzannę Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Dakowach Mokrych, która zaprezentowała opowiadanie Agnieszki Stelmaszyk „Bruno tęskni za domem”.

Zwycięzcom, wszystkim uczestnikom festiwalu oraz ich Wychowawcom i Rodzicom gratulujemy odwagi, fantastycznego przygotowania się i wyboru różnorodnych tekstów.

Festiwal Pięknego Czytania dał niebywałą okazję do prezentacji własnych umiejętności oraz porównania ich z umiejętnościami innych. Z pewnością występujący uczniowie wzbudzili zainteresowanie u dzieci z grup przedszkolnych 0a i 0b, zasiadających tego dnia na widowni, do nauki czytania i spędzania czasu wolnego z książką. Ileż prawdy kryje się w słowach Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Share This
Skip to content