Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 16 maja uczniowie kl. 2b z wychowawczynią Ewą Łysiak -Tupalską udali się na wycieczkę do Nowego Tomyśla. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa. Powiat nowotomyski jest zagłębiem chmielowym, a wiklina jest tu od dawna uprawiana i wykorzystywana do produkcji koszy, skrzyń, mebli. Uprawa tych roślin jest bogactwem i chlubą regionu. Braliśmy udział w warsztatach wyplatania z wikliny.  Uczniowie zapoznali się z historią uprawy, oraz z rzemiosłem plecionkarstwa. Atrakcją była wizyta pod wiklinową wiatą, gdzie można było zobaczyć zwierzęta (naturalnych rozmiarów) wykonane – oczywiście z wikliny.
Następnie pospacerowaliśmy alejkami ogrodu zoologicznego i poobserwowaliśmy przebywające tam zwierzęta. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z leśnikiem Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp.- p. Bartoszem Wittchenem i obserwowanie leśnej przyrody. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat ważnego dla ludzi ekosystemu, jakim jest las. Piękna przyroda oraz leśne krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt.
Pogoda nie zawiodła i pozwoliła radośnie przeżyć ten wiosenny wycieczkowy dzień, który okazał się atrakcyjną lekcją przyrody.

Share This
Skip to content