Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach 25-26 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Dobra czyli radosne święto pomagania. Był to wyjątkowy czas dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas oraz wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach Caritas. Był to czas, w którym szczególnie zwracaliśmy uwagę na dobro, które jest w nas.

W całej Polsce wolontariusze Caritas organizowali  pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji. W naszej szkole odbyła się akcja Ciasteczko Charytatywne, dzięki czemu będziemy mogli pomóc osobom starszym w zakupie leków. Ponadto odbyły się warsztaty prowadzone przez siostrę Dobrosławę ze zgromadzenia sióstr Albertynek. Siostra na co dzień opiekuje się seniorami w przytulisku św. Brata Alberta w Opalenicy. Uczestnicy warsztatów wysłuchali prelekcji na temat św. Brata Alberta, poznali jego historię i dzieła miłosierdzia, które czynił. Wysłuchali też świadectwa wolontariuszki Nikoli, która pokazała jak wiele radości daje jej pomaganie osobom starszym i potrzebującym. Gośćmi spotkania byli też ks. Krzysztof i pani Karolina z Caritas Poznań, którzy podziękowali wolontariuszom za ich działania. Dzięki warsztatom uczniowie zapoznali się z ideą wolontariatu wśród osób w potrzebie. Spotkanie było okazją do podzielenia się  dobrem z drugim człowiekiem. Młodsze dzieci wykonały kolorowe motyle, które ozdobią pokoje i korytarze przytuliska, a tym samym sprawią radość seniorom. Uczniowie klas starszych przygotowali i ozdobili torby na posiłki dla osób korzystających z jadłodajni dla ubogich w Poznaniu. Każda torba zawierała miłe słowo, mające dodać otuchy na trudny czas. Dzień Dobra pokazał, że Dobra Jest Więcej!

Share This
Skip to content