Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

25 maja w naszej szkole odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który jak co roku odbywa się z okazji Majowych Dni Książki. W związku z rokiem Wisławy Szymborskiej wybrano poezję właśnie tej autorki i uczniowie klas 4-8 zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Uczniowie nagrodzeni 1,2 i 3 miejscem będą prezentować naszą szkołę 18 maja podczas etapu gminnego. W kategorii klas 4 i 5 klas: 1 miejsce otrzymała Oliwia Raszewska z klasy 4e 2 miejsce otrzymała Klaudia Drobnik z klasy 5d, natomiast 3 miejsce należało do Patrycji Przybylskiej z klasy 4d. Wyróżnienia przypadły Małgosi Żebrowskiej z klasy 4b i Aleksandrze Sikorze z klasy 4e. W kategorii klas 6-8 przyznano dwa 1 miejsca. Otrzymały je: Zuzanna Pasiciel i Wiktoria Perz z klasy 8b, natomiast 2 miejsce należało do Wiktorii Jachimskiej z klasy 8d. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Oskar Małysz z klsy 6c oraz Jakub Czerwiński a klasy 6f. Biorąc pod uwagę niełatwą w odbiorze poezję Wisławy Szymborskiej gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w spotkaniach z poezją.

Share This
Skip to content