Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ferie zimowe to okres, z którego wszyscy się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie można zapominać o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego w każdej klasie, od kilku dni, poruszamy temat bezpieczeństwa w czasie ferii, dyskutujemy, oglądamy filmy edukacyjne, tworzymy plakaty i prace plastyczne.

W ostatni piątek odbył się muzyczny apel, podczas którego nauczyciele prowadzili zabawy muzyczne oraz przypomnieli uczniom, jak ważne jest właściwe ubieranie się, aby uniknąć przeziębień oraz jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy jeżdżąc na nartach, łyżwach i sankach. Wspomnieli o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz niewłaściwym zachowaniu na drodze. Ferie to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Niektórzy gdzieś wyjadą, inni pozostaną w swoich domach.

Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie zimowe, bawcie się bezpiecznie !!!!

Share This
Skip to content