Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Boże Narodzenie to czas magiczny i radosny. Świąteczny nastrój zapanował  również w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. 20 grudnia  odbyło się w restauracji ,,Nie Nażarty” (Galamix) spotkanie dyrekcji Szkoły Podstawowej  z emerytowanymi nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły. Dyrektor Grażyna Szulc przywitała gości i złożyła najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.  Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem.

Podniosłym momentem spotkania był program artystyczny przybliżający narodzenie Jezusa w wykonaniu uczniów klasy 3a pod opieką wychowawczyni Katarzyny Ciechańskiej. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, zaprosiły także przybyłych gości do wspólnej kolędy.

Dodatkowo spotkanie wzbogacił występ 14 Gromady Zuchowej ,,Tropiciele” oraz 13 Próbnej Drużyny Harcerskiej,, Munditia” pod opieką pań: Anny Jarmużyk-Sadłocha i Marty Kaczyńskiej-Lisowskiej. Oprócz koncertu kolęd zuchy i harcerze  przekazali na ręce Pani Dyrektor Grażyny Szulc Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie dyrektor  Grażyna Szulc wraz z wicedyrektorami: Agnieszką Bręk-Świtalską i Sebastianem Szaferskim  odpalała płomień betlejemski, przekazując go wszystkim zebranym na sali, by mogli zabrać go do swoich domów. Nasze dzielne zuchy i harcerze  rozdawali sianko, które zgodnie z harcerską gawędą jest samym dobrem, a dzieląc się nim przekazujemy tę dobroć i miłość ludziom.

Pozytywnych emocji i wzruszeń dostarczyli nam emerytowani pracownicy naszej szkoły dyrektor: Stanisław Nowaczyk i wicedyrektor Bogdan Andrzejewski, którzy we wspomnieniach odnieśli się do pracy edukacyjno-wychowawczej w naszej placówce. Emerytowana nauczycielka pani Bogumiła Prałat w imieniu wszystkich emerytowanych nauczycieli i pracowników przekazała świąteczno- noworoczne życzenia  i podziękowania.

Jak zawsze podczas spotkania panowała miła, serdeczna i świąteczna atmosfera. Były życzenia, podziękowania, wspomnienia, planowanie nowych wyzwań oraz dyskusja na temat współczesnej oświaty. Radość, rozmowy, śpiew kolęd przy stole oraz albumy “wspomnień” to nieodłączne atrybuty tego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne biesiadowanie.

Share This
Skip to content