Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Na przełomie listopada i grudnia królowała halowa piłka nożna, chociaż najważniejszym wydarzeniem były mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym.

Rozpoczęło się 28.11, kiedy do rywalizacji przystąpili piłkarze w ramach mistrzostw gminy. W zawodach wystąpili zarówno młodsi, jak i starsi chłopcy a areną zmagań stał się opalenicki OSiR. W młodszej kategorii wiekowej zgłosiły się 4 zespoły, które rozegrały 6 spotkań. Wygrywając wszystkie pojedynki mistrzem gminy została drużyna z Opalenicy, a 2 miejsce przypadło w udziale szkole z Porażyna. Oba zespoły zapewniły sobie awans do finału powiatowego. Kolejne miejsca zajęli piłkarze z Wojnowic i Rudnik. Zwycięzcy zagrali w składzie: Piotr Adamski, Michał Dzwonkowski, Adrian Ludwikowski, Maciej Malecki, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Alan Nowicki, Mateusz Pawłowski, Marcel Szulc i Karol Wiśniowski.

Z kolei w kategorii klas 7-8 zagrały jedynie 2 zespoły z Opalenicy, które pomiędzy sobą rozstrzygnęły tytuł mistrza gminy. Lepszy okazał się pierwszy zespół, który tworzyli: Bartłomiej Gnalicki, Ignacy Jankowski, Oskar Kaczmarek, Aleksander Mikołajczyk, Jakub Nowak oraz Franciszek Olenderek.

1.12 w Ostrorogu odbyły się mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym chłopców z klas 7-8. O dużą niespodziankę postarali się Paweł Gierałtowski i Grzegorz Kroma, którzy w bezdyskusyjny sposób zdobyli główne trofeum, a oprócz złotych medali wywalczyli także awans do finału wojewódzkiego. Warto zauważyć, że w pokonanym polu zostawili oni aż 7 innych zespołów.

Tego samego dnia Opalenica gościła ponownie piłkarzy halowych. Rozegrane zostały bowiem mistrzostwa powiatu w kategorii igrzysk dzieci (kl.5-6). Tym razem pojawiło się 6 zespołów, które rozegrały kilkanaście spotkań. W meczu finałowym zmierzyły się drużyna gospodarzy oraz nowotomyska trójka. Wyraźne zwycięstwo odniosła Opalenica i to ona awansowała do szczebla rejonowego. Autorami tego sukcesu stali się: Piotr Adamski, Aleks Kaczmarek, Adrian Ludwikowski, Maciej Malecki, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Mateusz Pawłowski, Igor Wawrzyniak i Karol Wiśniowski.