Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Święto Szkoły to najważniejsza uroczystość w naszej placówce. Dzień imienin patrona – Andrzeja Niegolewskiego, 30.11.2022 r. był okazją do podsumowania pracy uczniów, nauczycieli, rodziców, a także refleksji nad historią naszej Ojczyzny.

Zarówno w budynkach przy ul. Farnej jak i Poznańskiej zaplanowano dużo ciekawych atrakcji dla naszych uczniów. Oprócz zajęć edukacyjnych o tematyce patriotycznej, odbywały się również gry i zabawy z wychowawcami klas poświęcone tematyce ekologicznej, prozdrowotnej w związku z  realizacją projektów ekologicznych w naszej szkole oraz promocją zdrowego stylu życia. Młodsze dzieci otrzymały od Urzędu Miasta Opalenicy książeczki ,, EKO zagrożenia”, które z zainteresowaniem dzieci czytały wraz z wychowawcami.

Na każdym przedmiocie omawiano treści związane z historią naszej placówki oraz   tematykę poświęconą tolerancji, szacunku do nowoprzybyłych uczniów z  innych krajów.

Podziwiać można było dekoracje w szkolnych korytarzach, drzewa genealogiczne oraz prezentację wykonaną przez nowoprzybyłych uczniów z Ukrainy, uczących się języka polskiego jako obcego.

Był to dzień pełen wrażeń, życzeń i wspaniałego świętowania.

Share This
Skip to content