Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek, 8 listopada 2022 uczniowie klas  8d i 8e uczestniczyli w wykładach na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu. W bardzo ciekawy sposób o swojej pracy naukowca i pobycie na Alasce opowiadała pani dr Agata Buchwał, a następnie pani profesor UAM Małgorzata Szczepaniak opowiedziała o parkach narodowych Stanów Zjednoczonych. Zobaczyliśmy m.in. Wielki Kanion i dowiedzieliśmy się, jak on powstał.

Przepiękne krajobrazy pokazane w czasie wykładów, z pewnością zachęciły uczniów do zgłębienia wiedzy o tych odległych miejscach i w przyszłości być może, do odbycia dalekich podróży, poznania dzikiej przyrody i fascynujących miejsc na mapie Ameryki.

Ciekawych informacji dotyczących największego w Polsce meteorytu dowiedzieliśmy się w Muzeum Ziemi UAM. Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli kolekcję przepięknych agatów, złoto i diamenty.

Po części naukowej udaliśmy się do kina Cinema City Plaza, gdzie obejrzeliśmy komedię Listy do M 5, która wprowadziła nas w wesoły i już świąteczny nastrój, który warto zatrzymać aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Share This
Skip to content