Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tenis stołowy, badminton i szachy zdominowały przełom października i listopada w powiatowym kalendarzu zawodów sportowych.
We wszystkich tych zawodach rywalizowała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Opalenicy notując lepsze i nieco gorsze występy.
26.10 w Bolewicach odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym w kategorii klas 7-8. Paweł Gierałtowski, Oskar Kaczmarek i Alex Ranecki wygrywając wszystkie pojedynki zapewnili sobie awans do finału rejonowego.

04.11 Lwówek był gospodarzem drużynowych mistrzostw powiatu w badmintonie. Debiutując w tej dyscyplinie opalenicki zespół chłopców z klas 7-8 wywalczył 2 miejsce, co pozwoliło mu awansować do szczebla rejonowego. Tego historycznego wyczynu dokonali
Marcel Borzych, Tadeusz Borzych i Kajetan Kamiński.

09 i 10.11 Nowy Tomyśl gościł najlepszych szachistów powiatu. Najpierw do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów w kategorii kl. 5-6, a dzień później 7 zespołów starszych. Młodsi szachiści z Opalenicy zajęli ostatecznie 5 miejsce, zaś reprezentacja z klas 7-8 stanęła na najniższym stopniu podium. Brązowi medaliści wystąpili w składzie: Matylda Marciniak, Tadeusz Borzych, Cezary Karpiński i Antoni Klimczyk. W młodszym zespole zagrali: Raissa Dyderska, Kacper Kałek, Oskar Małysz i Eryk Syroczyński.

11.11 w pobliskim Buku odbył się rekreacyjny Bieg Niepodległości z Flagą na dystansie ok. 3 km. W tym corocznym wydarzeniu uczestniczyło także ponad 30 młodych opalenickich biegaczy oraz kilkunastu rodziców. Na każdego uczestnika biegu czekał na mecie pamiątkowy medal.

Share This
Skip to content