Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dla wielu z nas pies czy kot staje się członkiem rodziny, wiernym i oddanym przyjacielem. Dlatego postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Posadówku i z Przytuliska w Grodzisku Wlkp.
Celem tego przedsięwzięcia była  poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy.
Koordynatorki akcji, panie akcji Ewa Łysiak-Tupalska  i Sylwia Raj-Marchocka cieszą się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na  apel i wzięło udział w tej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt po raz kolejny nie jest nam obojętny.

W tym roku udało nam się zebrać 271 kg karmy ( sucha, w puszkach, smakołyki) oraz koce, posłania. Zebrane dary zostały dostarczone  19 października samochodem UM w Opalenicy.
W schroniskach mnóstwo jest zwierzaków, które czekają na domy. W Posadówku przebywa obecnie 70 psów, które czekają na „ adopcję”. Można również zostać wolontariuszem i wyprowadzać pieska na spacer w sobotę  i niedzielę w godz. od 10-14.00.
Pamiętajmy, że zwierzakom możemy pomagać przez cały rok.
Nie każdy dom musi mieć psa, ale każdy pies musi mieć dom!
„Psia wierność różni się od ludzkiej, bo jest szczera i trwa do końca życia”

Wszystkim dobroczyńcom- uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!

Share This
Skip to content