Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Nadszedł moment podsumowania The European Week of Languages – Tygodnia Europejskich Języków Obcych, który trwał od 26 do 30 września.
W tym czasie w naszej szkole pojawiło się mnóstwo informacji na temat języków obcych, idiomy pochodzące z różnych państw europejskich, tongue twisters – czyli tzw. „łamacze językowe”. Klasy miały szansę wziąć udział w wyzwaniu “Can I recognize the language?” oraz ubrać się w barwy wylosowanego państwa europejskiego.
Najbardziej kreatywna okazała się KLASA 4e, która wylosowała Turcję i to właśnie tego państwa barwy przybrali w piątek, 30 września 2022. Gratulacje!
Odbyły się również konkursy m.in. na najciekawszą torbę na zakupy. Wszystkie prace były piękne, pomysłowo wykonane, ale przede wszystkim ekologiczne! – ponieważ wielokrotnego użytku.
Biorąc od uwagę wkład pracy, estetykę oraz samodzielność wykonania, komisja wybrała najciekawsze torby, wśród nich znalazły się prace następujących osób:

1 miejsce: Patrycja Przybylska z klasy 4d
2 miejsce: Matylda Drozdowska z klasy 5d
3 miejsce: Erika Markitan z klasy 6d oraz Gabriela Fertig z klasy 6b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do podziwiania projektów torb, które znajdują się naprzeciwko pokoju nauczycielskiego.
To był wspaniały tydzień, w którym rozwijaliśmy nasze talenty językowe.

Share This
Skip to content