Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Czym zajmują się pracownicy Urzędu? Kto pomoże w remoncie szkoły? A do kogo mamy się zgłosić, żeby umówić się na wizytę do Burmistrza? Tego wszystkiego dowiedzieli się najmłodsi mieszkańcy odwiedzając Urząd Miasta i Gminy Opalenica. Dnia, 20 września 2022 siedzibę Urzędu Miasta i Gminy Opalenica odwiedziły zerówkowicze z grupy 0c wraz z wychowawca Dorotą Jaroszyk. Wizyta była ciekawą przygodą dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Podczas spotkania sam Burmistrz Miasta pan Tomasz Szulc oprowadził grupę po urzędzie i wraz z innymi osobami przedstawił, czym zajmują się pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Dzieci nie bały się zadawać pytań. Chciały dowiedzieć się m.in. czy praca burmistrza jest trudna. Oprócz zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania magistratu dzieci dowiedziały się też, czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje Rada Miejska. Usiadły przy okrągłym stole w sali konferencyjnej i przez chwilę mogły poczuć się, jak przedstawiciele samorządu. Najchętniej przegłosowałyby jednomyślnie uchwałę za wydłużeniem wakacji o jeden miesiąc . Podczas dyskusji w sprawach różnych pochwaliły się, że chętnie korzystają z miejskich atrakcji i placów zabaw, odwiedzają kino i bibliotekę. Spośród kilkunastoosobowej grupy, czterech uczniów zadeklarowało w przyszłości start w wyborach o fotel burmistrza miasta.
Takie dni to ciekawa odmiana w naszej pracy. Przedszkolaki zostawiły na naszych korytarzach dużo uśmiechu – powiedział burmistrz miasta. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkości. Dziękujemy!

Share This
Skip to content