Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Czy zastanawialiście się, dlaczego tak uroczyście obchodzimy rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA?
W tym roku uczniowie klas 4-8 mieli możliwość pogłębienia swej wiedzy na temat tego wydarzenia, uczestnicząc w interaktywnej lekcji przygotowanej w aplikacji PADLET.
Dowiedzieli się, dlaczego jeden z posłów był gotów zabić własne dziecko, aby nie dopuścić do uchwalenia konstytucji. Mieli też okazję zgłębić istotę podstępu przygotowanego przez zwolenników tejże ustawy. Lekcja urozmaicona była filmami oraz prezentacjami okolicznościowych wierszy w wykonaniu uczniów klas 4a i 4b: Zosi Borowczak, Gabrysi Kupińskiej, Mai Laskowskiej, Antosi Nowak, Mariki Tomys i Karola Wiśniowskiego. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując interaktywne quizy i krzyżówki.
Spośród klas, które w czasie zajęć wspólnie rozwiążą test w aplikacji WARDWALL zostanie wyłoniony MISTRZ WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA. Koordynatorki Mariola Borowiak i Hanna Gmerek informują iż poszczególni uczniowie mogą też indywidualnie rywalizować w interaktywnym konkursie o tytuł MISTRZA WIEDZY O KONSTYTUCJI, który rozgrywa się w dniach 28 IV- 5 V. Szczegóły i linki znajdziecie w OGŁOSZENIACH w dzienniku LIBRUS.

Oto link do interaktywnej lekcji.

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet
Share This
Skip to content