Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek, 15.03.2022 r. na boisku szkolnym przy ul. Poznańskiej odbył się apel podsumowujący sukcesy uczniów klas 4-8. Na początku spotkania dyrektor szkoły Grażyna Szulc  w imieniu całej społeczności szkolnej powitała gorąco nowoprzybyłych uczniów z Ukrainy.

Następnie wyróżniono uczniów i wręczono nagrody w różnych dziedzinach:

OGÓLNOPOLSKI KONKURS POPRAWNEJ POLSZCZYZNY na platformie edukacyjnej EDUELO- Szkoła zajęła 7 miejsce.

SZKOLNY KONKURS LITERACKI  ,,Z higieną na Ty” na wierszyk, rymowankę , hasło promujące higienę. Koordynator Agnieszka Bręk- Świtalska. Wyróżnienia : Matylda Drozdowska 4d, Franciszek Świtalski, Jakub Skorliński 8b. Pozostali uczestnicy: Iga Lipka 4b, Filip Grabowski 6a, Wojciech Szner 4b, Marcelina Wolniak 5c, Rozalia Kucharska 4c.

Nasza placówka otrzymała NAGRODĘ III STOPNIA W KONKURSIE SKO, a opiekunki SKO Joanna Walkowiak i Ewelina Faralewska zostały wyróżnione Brązowa Oznaką.

I MIEJSCE – PÓŁFINAŁ KONKURSU INFORMATYCZNEGO ,,AWATAREK”- Maksymilian Kolata  8b, Jakub Sroka 7g . Opiekun – Roman Kurowiecki.

IAC KONKURS HISTORYCZNY  BEE – etap szkolny .Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Szofer 8d, Daniel Demel 8a, Jędrzej Zając 5c oraz Jakub Pąpka 6a.

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY- godnie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym Daniel Demel z 8a .

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej- Zofia Witkowska 7b,Daniel Demel 8a, Ada Wierzbińska 8a,Kamil Szofer 8f, Adam Pigla 8f.

XXVII OGÓLNOPOLSKI  KONKURS HISTORYCZNY im. majora Marka Gajewskiego ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. -Stanisław Kaczmarek z 6b  zakwalifikował się do etapu rejonowego. Opiekunowie: Monika Garczarek, Krzysztof Rybarczyk, Danuta Żybura- Jarosz

WOLONTARIUSZE 30 FINAłU WOŚP zebrali 25730zł : Kajetan Albrecht, Tymoteusz Górka, Michalina Zbierska, Zofia Szulc, Zuzanna Godek, Marzena Zimna, Wojciech Nowak, Maria Kandulska, Patryk Dobryłko ,Adrianna Skorlińska, Jan Szukała, Filip Latuszek, Róża Zgubińska, Maria Andrzejewska, Wojciech Pawlak, Miłosz Mądry, Hubert Ratajczak, Antoni Kupiński, Patryk Libera,  Mikołaj Bartkowiak,  Filip Grabowski, Alekdandra Grabowska, Marta Olechowska,  Filip Libera,  Zofia Latuszek , Aleksandra Fertig,  Gabriela Kupińska, Filip Pisula,  Amelia Stankowska, Lena Kańciak.

Młodzi sportowcy z opalenickiej podstawówki nie zwalniają tempa. Piłka nożna, piłka ręczna i koszykówka to imprezy wiodące ostatniego czasu. Cieszy postawa naszych sportowców, słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli wychowania fizycznego: Jacka Flaka- Marcinkowskiego, Aleksandra Ziobry, Iwony Radomskiej, Agnieszki Wojciechowskiej, Małgorzaty Roszkiewicz, Zdzisława Murawskiego jak i rodziców.

MISTRZOSTWA POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ KL. 5-6 – OPALENICA – 2.03.2022

SP Opalenica – 1 miejsce ( awans do finału rejonowego )

Duda Bartosz, Galas Łukasz, Krajewski Hubert, Ludwikowski Adrian, Ludwikowski Dawid, Neumann Ksawery, Pąpka Jakub, Ranecki Alex, Szemis Bartosz

ZIMOWE GP POWIATU NOWOTOMYSKIEGO – SZWUNGIEM PRZEZ PRZYŁĘK – PRZYŁĘK – 5.03.2022

Dystans 5 km pokonali :

Jakubowska Zofia, Kaczmarek Barbara, Kleszcz Julia, Kupczyńska Liwia, Kurek Weronika, Okoniewska Oliwia, Szulc Nikola, Jakubowski Franciszek, Jakubowski Stanisław, Loliga Nikodem, Loliga Olivier, Okoniewski Adrian, Ratajczak Hubert, Ratajczak Stanisław

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT KL. 7-8 – NOWY TOMYŚL – 7.03.2022

SP Opalenica – 1 miejsce ( awans do finału rejonowego )

Borowczak Patrycja, Bręk Zuzanna, Florczak Martyna, Haegenbarth Wiktoria, Kosicka Zuzanna, Latuszek Zofia, Wierzbińska Ada- opiekun Krzysztof Mądry

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KL. 5-6 – NOWY TOMYŚL – 9.03.2022

SP Opalenica – 1 miejsce ( awans do finału rejonowego )

Duda Bartosz, Kamiński Kajetan, Krajewski Hubert, Ludwikowski Adrian, Ludwikowski Dawid, Małysz Oskar, Okoński Sebastian, Pąpka Jakub, Przygocki Witold

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW KL. 7-8 – NOWY TOMYŚL – 11.03.2022

SP Opalenica – 2 miejsce

Albrecht Kajetan, Borowczak Jakub, Brzyk Tymoteusz, Daleszyński Kacper, Jakubiak Kajetan, Kaczmarek Oskar, Latuszek Filip, Majorek Igor, Nowicki Kacper, Piechowiak Filip, Silski Aleksander, Skrzypczak Bartosz, Wieczorek Jakub

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KL. 7-8 – NOWY TOMYŚL – 16.03.2022

SP Opalenica – 3 miejsce

Brzyk Tymoteusz, Daleszyński Kacper, Jakubiak Kajetan, Kaczmarek Oskar, Kaźmierczak Michał, Maciński Patryk, Nowicki Kacper, Skrzypczak Bartosz, Szajek Bartosz, Wieczorek Jakub

MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KL. 5-6 – OPALENICA – 17.03.2022

SP Opalenica – 1 miejsce ( awans do półfinału wojewódzkiego )

Duda Bartosz, Galas Łukasz, Krajewski Hubert, Ludwikowski Adrian, Ludwikowski Dawid, Malecki Maciej, Małysz Oskar, Neumann Ksawery, Pąpka Jakub, Ranecki Alex, Szemis Bartosz.

W ramach Biegu Tropem Wilczym pakiety startowe otrzymali: Lena Pajchrowska, Lena Ławniczak i Jakub Pąpka.

Serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom gratulujemy i życzymy dalszego , kreatywnego zapału do działania i osiągania wielu sukcesów😊

Share This
Skip to content