Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

4 marca 2022 r. dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w półfinale Konkursu Informatycznego Avatarek w Zespóle Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.
Konkurs (eliminacje i półfinał) organizowany jest w 7 okręgach naszego kraju, tj. okręg poznański, rokietnicki, łódzki, pilski, kaliski, gliwicki oraz grodziski. Patronat nad konkursem sprawuje m.in. Kuratorium Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne z Poznania, a także lokalne Powiaty.

W czasie konkursu uczniowie mieli do rozwiązania test za pośrednictwem platformy Moodle oraz zadania praktyczne wymagającej wiedzy z zakresu arkusza kalkulacyjnego, programowania w Scratch oraz języku html.

Miło jest nam  poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły pod opieką pana Romana Kurowieckiego , Jakub Sroka z klasy 7g oraz Maksymilian Kolata z klasy 8b, którzy występowali jako zespół- zdobyli I miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy sukcesów w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Rokietnicy pod Poznaniem, w kwietniu tego roku.

 

Share This
Skip to content