Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W listopadzie obchodziliśmy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu, przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza, Fundację Arka z Bielska-Białej. Nasza szkoła, w dniach od 15 do 20 listopada, również włączyła się w ogólnopolską akcję.

Niebieski i zielony kolor kojarzy się nam z czystym, niezanieczyszczonym powietrzem. To właśnie te barwy dominowały w strojach uczniów i nauczycieli w dniu 16 listopada.

Przy wejściach do szkoły koordynatorki : Paulina Piechowiak, Marta Kaczyńska-Lisowska

umieściły specjalne „Skrzynki pomysłów”, do których można było wrzucać ciekawe spostrzeżenia, co zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenia powietrza. Najczęstsze sugestie dotyczyły: sadzenia drzew, wymiany pieców węglowych na gazowe, korzystanie z rowerów zamiast samochodów, a także właściwego segregowania śmieci.

Wielu uczniów wzięło udział w konkursie ekologicznym pod tytułem „ZDROWE POWIETRZE, ZDROWA PLANETA”. Polegał on na przygotowaniu plakatu promującego starania o czyste powietrze. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe i przepiękne. Najciekawsze plakaty przygotowali następujący uczniowie:

Marcjanna Owsianna kl. 1f – 1 miejsce
Tymoteusz Górka kl. 6b – 2 miejsce,
Małgorzata Żebrowska z kl. 3b oraz Patrycja Przybylska z kl. 3d – 3 miejsce.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły również następujące osoby:

Aleksandra Grabowska, kl. 0e
Łukasz Dorna, kl. 1d
Oliwia Okoniewska, kl. 1f
Paulina Kroma, kl. 2d
Iga Garczarek, kl. 2b
Franciszek Świtalski, kl. 4d
Filip Grabowski, kl. 6a
Paweł Gierałtowski, kl. 7e

Serdecznie Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Share This
Skip to content