Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie klasy 3d i 3e z wychowawczyniami Ewą Łysiak-Tupalską i Iwoną Uliczką w ramach innowacji  „Oto moje miasto Opalenica, moja Gmina, mój Powiat” udały się na spacer Opalenickim Szlakiem Historycznym. Tabliczki z kodami QR Opalenickiego Szlaku Historycznego można znaleźć  m. in. na placu J. Piłsudskiego, przy kościele św. Mateusza, przy kostnicy, przed kościołem św. Józefa, przy OPS, obok Ratusza, na Rynku, przed budynkami szkół podstawowych.

Wystarczy przyłożyć telefon z  aplikacją kodu QR do tabliczki i możemy odczytać  ciekawe informacje o danym obiekcie. Tabliczki pojawiły się także na wioskach: przed pałacem w Rudnikach, Niegolewie i Porażynie, Urbanowie i Wojnowicach i Dakowach Mokrych.

Historycznych miejsc na terenie naszej gminy jest wiele. Historia naszego miasta zapisana za pomocą kodu QR jest ciekawym elementem turystycznym. Nie tylko  mieszkańcy miasta i gminy Opalenica mogą z tego korzystać, ale także  turyści  z zagranicy, ponieważ informacje o danym obiekcie są tłumaczone na język angielski, niemiecki i ukraiński.

Udaliśmy się na także spacer nową ścieżką  rowerową po nieistniejącym torze kolejowym.

Środowisko, w którym dorastamy kształtuje naszą tożsamość, która przez lata umacnia się i znajduje swoje odzwierciedlenie w tym, jak postrzegamy swoją małą, lokalną Ojczyznę. W ramach innowacji poszerzamy wiadomości naszych uczniów o wiedzę o mieście, w którym żyją, mieszkają i chodzą do szkoły.

Share This
Skip to content