Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji na boisku szkolnym przy ul. Farnej stanęło “Drzewo Tolerancji” . Każda klasa miała za zadanie przykleić serduszko ze swoimi intencjami związanymi z tolerancją. Ponadto w każdej sali odbyły się zajęcia, podczas których dzieci obejrzały film „Urodziny Maćka”, uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć.  Przygotowano plakat z wyznaczoną literą. Przedstawiciele każdej klasy oraz oddziałów zerowych spotkali się w auli i wspólnie utworzyli hasło dnia – TOLERANCJA ! Koordynatorkami działań były: Panie: Kamila Muller, Dorota Jaroszyk, Edyta Węgrzyn i Sylwia Pasiciel.

Odbyło się również spotkanie z pedagogiem na temat szacunku, akceptacji, kultury bycia oraz wrażliwości na drugiego człowieka. Dzieci złożyły  Ślubowanie Bycia Nieobojętnym wobec wszelkich przejawów nietolerancji, przemocy i agresji. Uczniowie potwierdzili to podpisując się pod tekstem ślubowania. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera życzliwości i wzajemnego szacunku.

„DRZEWKO TOLERANCJI” zostało przeniesione na korytarz szkolny, gdzie ozdobione Dekalogiem Tolerancji, będzie przypominać nam co oznacza Tolerancja, jakimi zasadami kierować się, by być tolerancyjnym.

Share This
Skip to content