Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotę 02/10/2021 odbyły się zawody BJJ w Tarnowie Podgórnym.
Nasz mały wojownik – Nikodem Nowicki, uczeń klasy 7F wywalczył złoto w kategorii GI oraz złoto w kategorii NO GI.
(W BJJ GI, jak sama nazwa wskazuje, walczy się w GI, potocznie zwanym kimonem. W No-GI natomiast zawodnik ubrany był w rashguard oraz spodenki.)

Organizatorami turnieju były dwa kluby – Tarnovia Fight Club oraz Gameness Poznań. W imprezie wystąpiło ponad 700 zawodników w odmianie gi i no gi w kilkunastu kategoriach, było wielu uczestników z polskich klubów, a także Czesi i Amerykanie.

Intencją organizatorów było zmobilizowanie zawodników z czarnymi i brązowymi pasami do startów w oficjalnych zawodach. Nie zapomnieli również o dzieciach i młodzieży. Adepci jiu-jitsu nie tylko mieli okazję rywalizować z rówieśnikami, ale również podpatrywać elitę. Na wydarzeniu pojawił się wojownik ze Stargardu Tomasz Narkun, czyli jedna z wizytówek polskiego MMA i organizacji KSW.

Watro dodać, że Wielkopolska to bardzo mocny region w brazylijskim jiu-jitsu. Stąd wywodzi się też mistrz świata w stylu nogi, a mianowicie Adam Wardziński.
Serdecznie gratulujemy sukcesów 🙂

Share This
Skip to content