Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 15 września 2021 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy odbył się próbny alarm przeciwpożarowy przy  ul. Farnej klasy  1-3  i ul. Poznańskiej dla klas 4-8.

Alarm odbył się przy współpracy z naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy Panem Jackiem Kotlarskim. Do akcji uwolnienia pracownika budowlanego  z płonącego (zadymionego) budynku przy ul. Farnej wykorzystano podnośnik, który sięgał do najwyższych pięter budynku. Oczywiście akcja powiodła się pomyślnie i  udało się uwolnić pracownika, dzieci z najmłodszych klas wynagrodziły dzielnych strażaków gromkimi brawami. Natomiast kolejna akcja została przeprowadzona przy ul. Poznańskiej, gdzie wykonano akcję ratowania ucznia klasy VI z zadymionego budynku szkoły, który pozostał w placówce podczas ewakuacji. Tym razem akcja również powiodła się pomyślnie i uczeń wrócił do swoich kolegów z klasy, tym samym zostając „wielkim –małym  „ bohaterem, ponieważ zauważył zadymienie i odpowiednio zareagował.

Dziękujemy wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie próbnego alarmu przeciwpożarowego.

ul. Poznańska

ul. Farna

Share This
Skip to content