Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W minionym tygodniu klasa 2a wraz z wychowawcą Moniką Kasperczak wybrała się na pieszą wycieczkę do ogrodu. Dzieci mogły zaobserwować kwitnące kwiaty oraz wzrost roślin, które wydadzą swoje plony jesienią. Z wielkim apetytem skosztowały dojrzałych truskawek. Po obejrzeniu i wysłuchaniu informacji na temat pszczół murarek przyjrzały się z bliska małemu gościowi – jeżowi oraz pływającym rybom w oczku wodnym.

Spacerując ulicami naszego miasta uczniowie przyglądali się znakom drogowym, mierzyli kroki oraz czas, w jakim pokonaliśmy drogę pieszo. Tym samym odpowiedzieliśmy na pytanie znajdujące się w tytule projektu, w ramach programu Uniwersytetu Dzieci w Klasie: „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” Dzięki udziałowi w tym projekcie drugoklasiści rozwinęli kompetencje matematyczne i umiejętność praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Podczas kreatywnych zajęć dowiedzieli się, jak mierzymy i płynie czas oraz ile papieru jest w rolce. Badali, czy wszystko da się zważyć i zmierzyć, a także uczyli się rysować koło bez użycia cyrkla. Podczas zajęć zdalnych samodzielnie konstruowali wagę z wieszaka na ubranie oraz siatek i ważyli owoce.

Piknik na trawie dał wszystkim chwilę wytchnienia i możliwość podziwiania piękna przyrody. Na pamiątkę dzieci wykonały przepiękne ilustracje. To był miło i aktywnie spędzony dzień.

Share This
Skip to content