Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W lutym b.r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Nowym Tomyślu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Celem konkursu było  promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.
Tegoroczne hasło konkursowe  nawiązywało do upowszechnianych od 30 lat przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  sposobów zapobiegania wszelkim wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.
Do konkursu przystąpiło 22 dzieci z naszej szkoły. Koordynatorzy konkursu na etapie szkolnym mieli za zadanie wyłonić po 3 najpiękniejsze prace w dwóch  kategoriach wiekowych.

Wyróżnione w I kategorii wiekowej (klasy 0 –III) zostały prace:

– Michaliny Baranowskiej z grupy 0a,
– Edyty Kasperczak z grupy Oe,
– Franciszka Polaszka z klasy 1d.

Natomiast w II kategorii wiekowej (klasy IV-VIII) prace:

– Adriana Okoniewskiego z klasy 4a,
– Olgi Przewoźnej z klasy 4d oraz
– Filipa Grabowskiego z klasy 5a.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione dzieci dodatkowo upominek ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Prace wyróżnionych dzieci zostały wysłane do KRUS w Nowym Tomyślu. W maju nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Z około 600 nadesłanych prac, uczeń naszej Szkoły Adrian Okoniewski zdobył II miejsce. W piątek 18.06.2021 w Parku Kultury i Wypoczynku  w Nowym Tomyślu miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Share This
Skip to content