Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca. Ustanowione zostało przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu, a celem obchodów jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
Niestety popularność i huczność obchodów odbiera, przypadający w tym samym czasie, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. My, jednak w naszej szkole postanowiliśmy zaakcentować ten dzień i zachęciliśmy dzieci do recytacji wierszy Jana Brzechwy. Było przy tym mnóstwo dobrej zabawy i kreatywnych pomysłów, w jaki sposób się zaprezentować.. oceńcie sami, jak dla mnie…czysta poezja!
Wykonawcy- uczniowie klas: 1a p. Katarzyny Ciechańskiej i 1c p. Haliny Gałkowskiej w imieniu “młodszych” naszej szkoły, dedykują owe prezentacje młodzieży szkolnej- klasom 4-8 .

Trzymajcie się!!!
Serdecznie pozdrawiamy!!!

Share This
Skip to content