Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Warto pamiętać:

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”

Strach, ból, samotność i niepewność – choremu dziecku i jego rodzinie podczas leczenia w szpitalu onkologicznym towarzyszą trudne emocje. Członkowie fundacji „Gdy Liczy się Czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek dla dzieci „WYLOSUJ ANIOŁA”, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Klasa 3b wraz z wychowawcą podczas czwartkowej lekcji napisała list do dziecka ze szpitala onkologicznego, a dokładnie do dziewczynki, której imienia nie znamy. Każdy uczeń zilustrował swoją osobistą kartkę z pozytywnymi słowami wsparcia dla dziewczynki, która leczy się na chorobę nowotworową. Była to lekcja zawierająca wiele edukacyjnych umiejętności i nie tylko, zaczynając od tego, że uczniowie utrwalili sobie formę pisania listu, a poza tym „zatrzymali się” na moment w swoim świecie i zrozumieli, że ich rówieśnicy za murami szpitala walczą często z ciężkimi chorobami. Lekcja była bardzo wzruszająca i budząca wiele empatii.

Share This
Skip to content