Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie klasy 2d  w ramach programu edukacyjnego „Uczymy Dzieci Programować” – testowali robota. Genibot to uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji  robot do nauki programowania. Możemy programować go zarówno za pomocą kart do kodowania, na macie do kodowania, na kartce papieru, na podłodze.

Na kartach nadrukowane są specjalne znaczniki, dzięki którym robot rozpoznaje jaka komenda przypisana jest do danej karty. Karty układamy, a następnie przykładamy kolejno do każdej karty robota. Po wczytaniu całej sekwencji komend stawiamy robota na wybrane miejsce i Genibot wykonuje zaprogramowane aktywności. Wśród kart możemy wyodrębnić kilka kategorii. Karty „start”, „koniec”, karty odpowiedzialne za sposób poruszania się robota „do przodu”, „do tyłu”, „obróć się w prawo”, „obróć się w lewo” , karty z cyframi, karty z dźwiękami, karty do działań matematycznych, karty umożliwiające stworzenie pętli i funkcji oraz karty kodujące robota na ruch zbliżony do kształtu figur geometrycznych.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.

Poniżej fotogaleria

 

Share This
Skip to content