Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Depresja stanowi poważny problem wśród nastolatków, to poważna choroba, a nie przejaw złego zachowania czy buntu. Dorastanie jest okresem pełnym napięć i konfliktów, dlatego tak łatwo jest przypisać objawy depresyjne młodzieńczej burzy hormonów. To nie gorszy dzień, nie lenistwo, nie słabsze samopoczucie, ale poważna choroba, której objawy wpływają na wszystkie najważniejsze sfery życia.

22.02.2021 zorganizowane zostały w naszej szkole warsztaty profilaktyczne z zakresu zdrowia psychicznego i profilaktyki uzależnień. Odbyły się spotkania z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak sobie poradzić z kryzysem, jak rozładowywać trudne emocje oraz konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się trudności.

Natomiast nauczyciele i rodzice mieli możliwość dowiedzenia się jak reagować, rozmawiać z osobą doświadczającą kryzysów oraz jak wspierać dzieci w czasie pandemii.

Spotkania prowadził Pan Michał Maciejak z firmy szkoleniowej „Nowe Horyzonty” z Wrocławia. Warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opalenicy.

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

Share This
Skip to content