Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl

Narodowe Święto Niepodległości ? polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ta data przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować .

Cała społeczność szkolna  (zdalnie lub stacjonarnie) 10 listopada punktualnie o godz. 11:11  wzięła udział w akcji MEN ?Szkoła do hymnu?. Uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali ?Mazurka Dąbrowskiego?, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii upamiętniającej nasz szacunek do najważniejszego polskiego święta narodowego.

 

Share This
BIP
Przejdź do treści