Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Październik jest wyjątkowym miesiącem zarówno dla naszych domowych pupili, jak również tych mniej uprzywilejowanych – zwierząt hodowlanych. Miesiąc ten przypomina nam, że powinniśmy traktować zwierzaki z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania zarówno fizycznego bólu, jak również radości czy wdzięczności. W naszej szkole chcieliśmy, by uczniowie uczyli się odpowiedzialności, aby nie byli obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt, których wokół nas nie brakuje.
Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Posadówku przybywa każdego roku, mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli. W tym roku celem akcji było kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez rozwijanie empatii, uwrażliwienie na krzywdę zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Nauczyciele w klasach prowadzili pogadanki na temat pomocy zwierzętom w schroniskach. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej realizowali program edukacyjny Psia Lekcja. Program zawierał scenariusze lekcji, karty ćwiczeń oraz filmy: „11 oznak psiej miłości” oraz „12 zachowań , które denerwują twojego psa”.
W tym roku zebraliśmy rekordową ilość karmy- 607 kg. Karma została dostarczona do schroniska samochodem z Urzędu Miejskiego.
W schroniskach mnóstwo jest zwierzaków, które czekają na domy. W Posadówku przebywa obecnie 90 psów, które czekają na „ adopcję”. Można również zostać wolontariuszem i wyprowadzać pieska na spacer w sobotę i niedzielę w godz. od 10-14.00.
Nauczyciele z naszej szkoły adoptowali psy ze schroniska. Szczęśliwy dom znalazły: Misza, Lui, Hektor i Tofik.
Wszyscy, którzy włączyli się w akcję mogą mieć satysfakcję i poczucie, że zrobili coś dobrego – pomogli niechcianym zwierzętom. Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji .
Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny.
Koordynator akcji ,Ewa Łysiak-Tupalska dziękuje serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk. Zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt.

Share This
Skip to content