Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uczniowie z koła ,,Tworzyć każdy może- kreatywne pisanie”pod opieką pani Agnieszki Bręk-Świtalskiej przeprowadzili wśród uczniów i pracowników placówki rozmowy na temat zawodu nauczyciela i pracy w szkole. Poniżej wypowiedzi.

Na pytanie: Co cenisz najbardziej w pracownikach naszej szkoły? uczniowie najczęściej wskazywali: ,,wytrwałość, cierpliwość, obowiązkowość, otwartość, poczucie humoru, sprawiedliwość i wyrozumiałość”.

Spytani o ideał nauczyciela, odpowiadali: ,,Idealny nauczyciel to taki, z którym można się pośmiać, ale też porozmawiać na ważne tematy, który potrafi w ciekawy sposób poprowadzić lekcję, pomoże w każdej sytuacji i zmotywuje każdego do pracy”, ,,musi mieć dobre podejście do uczniów”, ,, wesprze, pochwali ale i da karę jak trzeba”, ,,bez krzyku uspokaja klasę”, ,,ocenia rzetelnie i sprawiedliwie.”

Porozmawialiśmy również z kilkoma nauczycielami i pracownikami szkoły. Spytaliśmy ich o pobudki, które kierowały nimi, gdy zdecydowali się na pracę w szkole. Padły różne odpowiedzi, niektórzy odpowiadali:,, z powodu świetnych relacji z dziećmi i zamiłowania do pracy z nimi”. Inni ,,z powodu przypadku, który, jak się okazało był wspaniałym zrządzeniem losu i dzięki niemu kochają swoją pracę i nie wyobrażają sobie pracować gdzieś indziej”. Jedna z zapytanych nauczycielek wyznała, że,,praca w szkole jest tradycją w jej rodzinie i zawsze marzyła, by to robić”. Jeszcze inna osoba odpowiedziała, że: ,,lubi pracować w szkole, ale wpływ na decyzję miały też godziny pracy, brak nocek i dużo wolnego czasu”. Spytaliśmy grono także o to, jakich uczniów pamiętają najdłużej. Tutaj odpowiedzi padły podobne: ,,tych pierwszych- pierwszą klasę którą się uczyło”, ,, ambitnych, kreatywnych, osiągających sukcesy”, ,,aktywnych, zabawnych”, ,,charakterystycznych, wyróżniających się  z wyglądu i zachowania”, a także ,,niegrzecznych i sprawiających największe kłopoty”.

Drodzy nauczyciele i pracownicy szkoły, chcemy Was serdecznie przeprosić za niektóre nasze zachowania, za wszystkie problemy, które spowodowaliśmy, a także za hałas na lekcjach, przerwach.

Dziękujemy za wszystko, co dla nas robicie, nauczycielską miłość, opiekę i troskę o nas każdego dnia. Życzymy szczęścia, cierpliwości, zdrowia, sukcesów zawodowych, rodzinnych i wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Wdzięczni uczniowie 🙂

Share This
Skip to content