Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W roku szkolnym 2019/2020  uczniowie klas:2 c, 3 b i 1 d realizowali projekt “Mali Detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas”.W ramach niego nauczyciel wraz z klasą realizował cykl 8 lekcji z różnych dziedzin edukacji, spełniających założenie podstawy programowej. Projekt miał na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów i zmotywowanie ich do aktywnego poszukiwania rozwiązań. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu dzieci nauczyły się rozpoznawać emocje i nawiązywać relacje        z innymi.Tematyka zajęć była bardzo różnorodna. Spotkania były prowadzone w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń. Każde dziecko uczyło się poprzez zabawę i doświadczenia. Dzięki temu uczniowie będą potrafili wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. W ten sposób rozwijają kompetencje potrzebne w dorosłym życiu m.in. planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpracę w grupie.

Na zakończenie uczniowie oraz nauczyciele otrzymali dyplomy i certyfikaty. Zajęcia prowadzili wychowawcy klas: Iwona Uliczka, Mirosława Dembina i Ewa Łysiak-Tupalska.

Share This
Skip to content