Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

„Pomoc i wdzięczność
to najdroższa waluta świata”
Wioletta Szczepańska

Tym cytatem można by podsumować wielkie czyny miłośników aktywności ruchowej, którzy w słoneczny, niedzielny poranek: 08 marca 2020r. uczestniczyli w Biegu Charytatywnym dla Zosi. Frekwencja była zaskakująca! Cieszymy się bardzo, że uczestnicy biegu przybyli do nas nie tylko z naszego miasta, ale z innych miejscowości spoza Opalenicy. Licznie zgromadzeni swoją empatyczną postawą przyczynili się do pozyskania środków finansowych na leczenie Zosi.
Niewątpliwie przy współpracy wielu osób i instytucji, a przede wszystkim aktywnym uczestnikom udało się zorganizować tę sportową imprezę i zebrać aż 11. 144 ,03 gr.
Uczestnicy pokonywali dystans 4,2 km biegnąc, maszerując z kijkami, jadąc na rolkach czy rowerze. A wszystko dla małej kobietki- Zosi, która towarzyszyła z rodziną uczestnikom na płycie boiska Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy.
Podczas sportowego wydarzenia można było zaprzyjaźnić się z bankowymi maskotkami, reprezentowanymi przez oddział PKO Banku Polskiego w Opalenicy.
Po przyjemnym biegu na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci pysznej grochówki, drożdżówek i napojów. Atmosfera była wyśmienita!
Dyrekcja Szkoły pragnie gorąco podziękować współorganizatorom, sponsorom, pracownikom naszej placówki i pracownikom Urzędu miasta Opalenicy oraz wszystkim, którzy dołożyli swoją pieniężną cegiełkę w pomoc dla tej potrzebującej rodziny.
Szczególne podziękowanie za wsparcie finansowe składamy Burmistrzowi Opalenicy Tomaszowi Szulcowi oraz Przemysławowi Budźko.
Za pomoc w organizacji imprezy swoją wdzięczność pragniemy przekazać Straży Pożarnej miasta i gminy Opalenica oraz prezesowi Opalenickiego Klubu Biegacza Hubertowi Kukawie oraz wszystkim członkom tegoż klubu, Radzie Rodziców SP za wpłatę 10% z dochodu zabawy karnawałowej. Ponadto gorąco dziękujemy pracownikom naszej placówki i pracownikom Urzędu miasta Opalenicy a w szczególności Grzegorzowi Mądroszykowi, Patrykowi Kąkolewskiemu i Marcinowi Chróstowi oraz dyrektorowi CKiB w Opalenicy Krzysztofowi Sadowskiemu. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Rudnikach, której finansowy udział w zbiórce przekazała dyrektor szkoły Lilianna Mortka.
Bardzo nas cieszy zaangażowanie mieszkańców miasta, którzy wspierają podejmowane przez nas inicjatywy oraz którzy są z nami cały czas.
Nie ma nic piękniejszego, jak dawać innym siebie, dzielić się, bo przecież
„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.
jednak gdyby tej kropli zabrakło,
ocean byłby o nią uboższy”
Bł. Matka Teresa z Kalkuty

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂 Wkrótce szersza fotorelacja.

Share This
Skip to content