Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie klas II a i II b naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale ciekawy proces. Dnia 09.12.2019 r. uczniowie wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Bolglass” w Gnieźnie. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.

Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów.
Następnie podczas warsztatów każde dziecko wykonało swoje pamiątkowe bombki. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń. Poza bombkami wykonanymi własnoręcznie, przywieźli także bombkę ze swoim imieniem. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci ozdobią choinki własnoręcznie zdobionymi bombkami. To była naprawdę udana wycieczka!

 

Share This
Skip to content