Pierwszy tydzień października, jeśli chodzi o pogodę, dał nam się we znaki. Jednak niedzielny poranek powitał nas pełnią słońca. Uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami, p. Małgorzatą Roszkiewicz oraz Agnieszką Wojciechowską licznie stawili się na starcie rajdu rowerowego do Porażyna, którego jak co roku organizatorami byli: oddział PTTK w Buku, UMiG w Buku oraz Lasy Państwowe. Wyruszyliśmy przez Łęczyce, Jastrzębniki leśnymi duktami do Ośrodka Szkoleniowego Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. W Porażynie.
Na mecie rajdu, który w tym roku obchodził jubileusz 40-lecia, czekało na młodzież wiele atrakcji i konkursów. Nasze uczennice zdobyły pierwsze nagrody w konkursach:
Ada Mądra z klasy 8a w konkursie na najpiękniejszy bukiet jesienny oraz Kinga Krysztofiak z klasy 7d w konkursie przyrodniczym. Gratulujemy!
Podsumowaniem naszej wyprawy była pyszna grochówka i pomidorówka z wojskowego kotła oraz odpoczynek przy ognisku turystycznym. Od organizatorów otrzymaliśmy również komplet kamizelek odblaskowych dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy!
Wszystkich lubiących aktywny wypoczynek zapraszamy na kolejne wyprawy.

Share This