Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pierwszy tydzień października, jeśli chodzi o pogodę, dał nam się we znaki. Jednak niedzielny poranek powitał nas pełnią słońca. Uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami, p. Małgorzatą Roszkiewicz oraz Agnieszką Wojciechowską licznie stawili się na starcie rajdu rowerowego do Porażyna, którego jak co roku organizatorami byli: oddział PTTK w Buku, UMiG w Buku oraz Lasy Państwowe. Wyruszyliśmy przez Łęczyce, Jastrzębniki leśnymi duktami do Ośrodka Szkoleniowego Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp. W Porażynie.
Na mecie rajdu, który w tym roku obchodził jubileusz 40-lecia, czekało na młodzież wiele atrakcji i konkursów. Nasze uczennice zdobyły pierwsze nagrody w konkursach:
Ada Mądra z klasy 8a w konkursie na najpiękniejszy bukiet jesienny oraz Kinga Krysztofiak z klasy 7d w konkursie przyrodniczym. Gratulujemy!
Podsumowaniem naszej wyprawy była pyszna grochówka i pomidorówka z wojskowego kotła oraz odpoczynek przy ognisku turystycznym. Od organizatorów otrzymaliśmy również komplet kamizelek odblaskowych dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy!
Wszystkich lubiących aktywny wypoczynek zapraszamy na kolejne wyprawy.

Share This
Skip to content